Home › Tanie podróżowanie poza okresem wakacyjnym

Tanie podróżowanie poza okresem wakacyjnym

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli.

Od kiedy niedrogie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy oraz dalej.

Pewnie, że aby odszukać najlepsze promocje trzeba umieć ich szukać, oraz decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie.
W rozróżnieniu od kraju, który chcemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w sprawie temperatury. Lecz wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą o wiele wyższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga. Dobrym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów.

Jeżeli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez rodaków, może być niedroga. Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w okresie jesiennym, kiedy to możemy się tam udać już za 100 złotych.

A Barcelona ma łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę termin.

Do Los Angeles, kultowego miasta, dobrze udać się w lutym, wtedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w lipcu lub we wrześniu. Wiele osób z Polski, które pragną zobaczyć Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów. Jeśli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zaciekawić. Gdyż popularne miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacznie winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zwiedzimy..