Home › Czy warto zamieszkać na południowej Pradze

Czy warto zamieszkać na południowej Pradze

Komfortowa lokalizacja apartamentu jest chyba największą trudnością dla ludzi, szukających nowego lokum w Warszawie. Nowoczesne inwestycje budują się niemalże w na przestrzeni całego miasta, a oferta deweloperska jest bardzo zróżnicowana. Oczywiście im bliżej starego miasta, tym cena za metr kwadratowy jest wyższa. Teraz jednak stolica jest świetnie skomunikowana z tego powodu, bardziej od bliskiego położenia śródmieścia liczy się bliskość pól zielonych i dobre infrastruktury dzielnicy.

Gdzie znajdziemy takowe nieruchomości? Na południowej Pradze!

Południowa Praga jest dzielnicą o której wielokrotnie mówiło się źle. Istotnie w latach dziewięćdziesiątych ta okolica nie była zbyt przystępna do życia.

jednakże przez lata upowszechniane plotki nie są już aktualne. Aktualnie świeże lokale na południowej Pradze cieszą się bardzo sprzedażą. W tym regionie powstaje bardzo dużo inwestycji deweloperskich. Mieszkańców Warszawy przyciągają również konkurencyjne ceny lokali, które są niższe niż na przykład na Śródmieściu. Z tego powodu nabycie nowego mieszkania na południu Pragi, jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać ogromnego długu. Ten obszar Warszawy charakteryzuje się atrakcyjnymi architektonicznie budynkami i dogodną infrastrukturą. Mieści się tutaj bardzo duże centrum kulturalno-handlowe. Możemy znaleźć tutaj masę szkół a także przedszkoli. Jeszcze jest tutaj bardzo dużobiznesów usługowych. Co więcej, zabudowanie nie jest tak gęste jak w innych dzielnicach,dlatego mieszkania na południowej Pradze są wyposażone w tarasy i ogródki..